full screen background image
Search

ТАГ:

Volkswagen ќе инсталира 36.000 полначи за електрични возила во Европа

Volkswagen сака да направи сè што може за да ја забрза трансформацијата на автомобилската...

Утринска Гимнастика: Volkswagen постави нов рекорд на Nurburgring – 6:05.336 со електричниот ID.R!

Зад управувачот на електричниот ID.R беше Romain Dumas, и тој успеа да „заврти круг“ околу Nordschleife...

Volkswagen претстави Golf GTI со 380 и Golf R со 400 коњски сили на Worthersee

Worthersee GTI фестивалот започна, а први на „распоредот“ за претставување се проектите на...

Новиот Volkswagen Golf ќе има 48-волтен лајт-хибриден систем

Volkswagen се подготвува да ја претстави најновата, осма генерација на Golf и внимателно открива...

ГАЛЕРИЈА: 2019 Авто Плус Street Show

Вчера се одржа првото Avto Plus Street Show, а ние пренесуваме мала галерија од настанот!

Volkswagen ќе покаже „скроз гол“ e-Golf во „најголемата училница во светот“

Германскиот град Хановер ќе биде домаќин на овогодинешниот IdeenExpo – настан кој...

Официјално – првиот член на ID-семејството на Volkswagen ќе се вика ID.3

Нарачките за електричниот хечбек на Volkswagen се отворени – ќе чини помалку од 30.000 евра и ќе...

Непланирано „протекоа“ неколку фотографии од електричниот Volkswagen ID хечбек

Volkswagen веќе потврди дека електричниот хечбек ќе се нуди во три различни конфигурации  и дека...

Среќен 9-ти роденден Буба Клуб Македонија!

Нашите пријатели од Буба Клуб Македонија денес го прославија својот деветти роденден!

Volkswagen SMV Concept е најголемиот SUV на Volkswagen досега

Авто-салонот во Шангај беше совршена прилика за претставување на Volkswagen SMV Concept – концептен...

ТЕСТ: Volkswagen T-Roc 1.6 TDI 115 – Претставник на трендовите

T-Roc е вистински претставник на тековните трендови – компактен кросовер со градски лик кој...

Volkswagen го претстави електричниот ID. Roomzz

Електричниот голем SUV кој Volkswagen го најавува со ID. Roomzz ја користи модуларноста на...

Volkswagen го произведе 30-милионитиот Passat

Фабриката на Volkswgen во Емден, Германија, го произведе 30-милионитиот примерок на Passat – и тоа...

Среќен роденден Volkswagen Golf!

Пред 45 години се роди Volkswagen Golf – и 45 години подоцна, Golf е автомобил кој досега мина низ 7...