mercedes-benz – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Tјунинг студиото Manhart го изработи моделот V 350

Малкумина би ја гледале комби класата на Mercedes-Benz како возило на кое му е потребно тјунирање,...

Благодарение на 816 коњски сили, најмоќниот Mercedes-AMG SL во историјата е новиот SL 63 S E Performance

Mercedes-AMG SL63 S E Performance забрзува до 100км/ч  за 2,9 секунди и достигнува максимална брзина од 317...

Во салонот на Mercedes-Benz пристигна новиот CLE Coupé

Верувале или не, CLE Coupe е сосем нов модел во понудата на Mercedes-Benz – но всушност заменува два...

Македонска гала-премиера на новата E-Class на Mercedes-Benz

Со мало навраќање низ историјата и луксуз карактеристичен за Mercedes-Benz, вчеравечер во Скопје...

Во салонот на Мак Аутостар пристигна целосно-електричниот Mercedes-Benz EQE SUV

Првиот целосно-електричен модел на Mercedes-Benz кој официјално пристигна во Македонија и во...

Некои од челниците на автомобилските брендови признаваат дека има проблем со продажбата на електричните возила

Со успорувањето на продажбата на електрични возила ширум светот, некои од директорите на...

Mercedes-Benz го направи првиот краш-тест меѓу два електрични автомобили

Mercedes-Benz направи краш тест меѓу EQA и EQS SUV за да види што ќе се случи кога ќе се судрат два тешки...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz E-Class All-Terrain – А зошто SUV?

Разно-разните SUV модели едноставно доминираат на пазарот, но Mercedes-Benz ја претстави All-Terrain...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz во Минхен го претстави Concept CLA Class

Со новиот Concept CLA Class, Mercedes-Benz ја најавува следната, трета генерација на компактниот седан.

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT Coupé – Дизајнот на новиот знаменосец на AMG е на Славче Таневски!

Новиот знаменосец на Mercedes-AMG доаѓа со 4-литарски твин-турбо V8, 585 коњски сили, погон на сите...

Во салонот на Mercedes-Benz пристигнаа новите GLE и GLE Coupe

Во салонот на Mercedes-Benz во рамките на Мак Аутостар пристигнаа освежените GLE и GLE Coupe кои со себе...

ПРЕМИЕРА: Со новиот CLE Coupe, Mercedes-Benz заменува два различни модели

Со новиот CLE, Mercedes-Benz воведува модел со кој ќе ги замени C-Class Coupe и E-Class Coupe, но и нивните...

ПРЕМИЕРА: Новата Е-Класа Караван има багажник со капацитет од 615 литри!

Новата Mercedes-Benz E-Class Estate има огромен, супер-практичен багажен простор кој има капацитет од...

Врвниот Mercedes-AMG GT 63 4-Door Coupe има 1196 коњски сили благодарение на Renntech

Доработките на инженерите од Renntech ослободуваат дури 1196 коњски сили и 1257 Nm вртежен момент од...