full screen background image
Search

ТАГ:

Германскиот Handelsblatt најавува дека Mercedes-Benz ќе ги пензионира А и Б класите по 2025

Германскиот производител на луксузни автомобили веќе најави дека ќе ја намали моделската...

Електричниот Mercedes-Benz Vision EQXX го надмина сопствениот рекорд и помина 1202 километри со едно полнење на батериите

Електричниот Vision EQXX на Mercedes-Benz е конструиран како најава за идните супер-ефикасни...

Новиот Mercedes-AMG G63 4×4² е теренско чудовиште со 585 коњски сили!

AMG дивизијата ги откри првите фотографии и информации за новиот G63 4×4² кој под поклопецот...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави новиот GLC

GLC е развиван истовремено со новата C-Class, со која ја дели и платформата – па новиот...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG One има мотор од Формула 1 и 1063 коњски сили!

Mercedes-AMG за прв пат го покажа Project One концептот во 2017 и најави знаменосец со V6 од F1 и напредни...

ПРЕМИЕРА: Mercedes Vision AMG е најава за електричниот седан на AMG

Иако е само визија за тоа како би можел да изгледа моќен електричен седан кој доаѓа директно...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz T-Class е луксузен семеен миниван базиран на Citan.

Mercedes-Benz неодамна го претстави Citan, а денес ја гледаме новата T-Class која е базирана на...

ПРЕМИЕРА: Новиот Mercedes-AMG C43 користи 4-цилиндерски турбо-бензинец со електрично турбо и 422 коњски сили!

Пред да ја видиме новата full-fat AMG верзија на новата C-Class, Mercedes-AMG ја претстави новата C43 4Matic која...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz EQS SUV е голем, луксузен и електричен SUV!

Ако EQS е големиот и луксузен седан на Mercedes-Benz, тогаш новиот EQS SUV е голем и луксузен –...

ПРЕМИЕРА: „Осовниот“ Mercedes-AMG SL 43 има 2-литарски турбо-бензинец со четири цилиндри!

Под поклопецот на спортскиот роудстер се крие 2-литарски турбо-бензинец со 4 цилиндри кој...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG GT Track Series – Лимитирана серија со (скоро) неограничени перформанси!

Срцето на новиот Mercedes-AMG GT Track Series е надградениот 4-литарски битурбо V8 кој во оваа...

Новиот Citan пристигна во салонот на Mercedes-Benz

Новиот Citan ја заокружува понудата на повеќенаменски комерцијални возила на Mercedes-Benz – и...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz Vision EQXX е електричен концепт кој поминува 1000 километри со полни батерии!

По неколкуте најави, Mercedes-Benz конечно го претстави Vision EQXX – концептот кој е визијата на...

Утринска Гимнастика: Баба Мраз го спасува божиќ со Mercedes-Benz G-Class

Mercedes-Benz објави божиќно видео, кое вклучува топла празнична приказна за заборавен подарок, но...