full screen background image
Search

ТАГ:

Mercedes-Benz се подготвува да го претстави новиот GLA

Премиерата на новиот GLA е закажана за утре, а Mercedes-Benz објави скица од новата, втора генерација...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Maybach GLS 600 е врвот на SUV-опулентноста

Големиот Mercedes-Maybach GLS 600 е интерпретацијата на Maybach за тоа како би требало да изгледа и што би...

Mercedes-Benz ја покажува иднината на електричниот луксуз со Vison EQS

Ако некој го разбира луксузот, тоа е Mercedes-Benz – и токму со новиот Vision EQS германскиот бренд ја...

Mercedes-Benz ги претстави плаг-ин хибридните GLC и GLE

Германскиот бренд се подготвува за својот настап во Франкфурт, а меѓу најинтересните...

Новиот Mercedes-Benz CLA пристигна во Македонија

Новиот Mercedes-Benz CLA – чиј дизајн го потпишува Славче Таневски – пристигна во салонот на...

Премиера: Mercedes-Benz ги претстави новите GLE Coupe и GLE 53 Coupe

Целосно новите GLE Coupe и GLE 53 Coupe ќе се борат со останатите големи премиум SUV-coupe модели.

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz ја зголемува хибридната понуда со A250е и B250e

Германскиот луксузен бренд ја проширува понудата на хибридни модели со новите А250e и B250e кои...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG A45 и CLA45 лансираат „до стотка“ за 3.9 секунди!

Најмалите „полномасни“ AMG модели користат 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 382 или 421...

ГАЛЕРИЈА: Новиот Mercedes-Benz GLE пристигна во Македонија

Пред неколку дена од Мак Аутостар пристигна информација дека најновата генерација на...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz официјално го претстави новиот GLB

Новиот SUV на Mercedes-Benz ќе биде поставен меѓу GLA и GLC, и ќе може да се добие со пет или седум...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG го претстави CLA 35 Shooting Brake

Со новиот Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake, германскиот бренд сака да понуди интересна (и мораме да...

Утринска Гимнастика: Започна производството на електричниот Mercedes-Benz EQC

Во погонот на Mercedes-Benz во Бремен, Германија, започна производството на електричниот SUV кој се...

Mercedes-Benz ја прекинува продажбата на Smart во САД и Канада

Цитирајќи намален интерес за сегментот на микро-автомобили на овие пазари, Mercedes-Benz објави...

Премиера: Mercedes GLB Concept предвидува нов практичен компактен кросовер

Германскиот производител во Шангај го претстави новиот концепт GLB, кој се одликува со дизајн...