full screen background image
Search

ТАГ:

Mercedes-Benz ја лансира новата хибридна S-Class S560e

Хибридната верзија на знаменосецот на Mercedes-Benz ќе може да помине до 50 километри на електрична...

ПАРИЗ 2018: Премиера – Новата B-Class на Mercedes-Benz доаѓа со нов дизајн и брдо технологии

Како што и очекувавме, германскиот бренд во Париз ја претстави новата генерација на...

Mercedes-AMG го претстави својот Бејби-Бенз: Премиера на Mercedes-AMG A35

Mercedes-AMG ја претстави првата AMG-изведба на новата A Class – под поклопецот се крие 2-литарски...

Премиера: Новиот Mercedes-Benz GLE доаѓа со нов дизајн и нови технологии

Новиот голем SUV на Mercedes-Benz доаѓа со нов, поедноставен и хармонизиран дизајн, но и нови мотори...

И електричните возила сега имаат Mercedes – претставенo првото целосно-електрично возило на Mercedes-Benz, новиот EQC

Mercedes-Benz пред само неколку моменти го претстави електричниот SUV кој ќе ја носи ознаката EQC, кој...

Mercedes-Benz го претстави спектакуларниот EQ Silver Arrow концепт!

Со спектакуларниот EQ Silver Arrow, дизајнерите од Mercedes-Benz гледаат кон иднината, но истовремено...

Електричниот Mercedes-Benz EQC ги завршува финалните тестирања

Само неколку седмици пред официјалната премиера, Mercedes-Benz објави видео на кое можеме да...

Сакате да кампувате? Explorer XPR440 е подготвен да оди насекаде!

Поставенo врз основата на Mercedes Unimog и направенo од EarthCruiser Australia, ова несекојдневно камп-возило...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-Benz го претстави европскиот A-Class Sedan

По претставувањето на верзијата наменета за кинескиот пазар, Mercedes-Benz ја претстави...

Новата A-Class на Mercedes-Benz претставена во Македонија!

На несекојдневен настан новата A-Class на германскиот производител денес го имаше своето...

Премиера: Mercedes-Benz A-Class Sedan LWB претставен во Кина

Како што и очекувавме, Mercedes-Benz полека но сигурно ја зголемува гамата модели од A-Class...

Скопјани добиваат еко-автобус, и тоа Mercedes!

Граѓаните на Скопје наредните два месеци на линијата број 5 ќе можат да се возат во...

Пристигна новиот Mercedes-Benz CLS во салонот на Мак Аутостар!

Најновата, трета генерација на популарниот купе-седан на Mercedes-Benz пристигна и во Македонија,...

ПРЕМИЕРА: Mercedes-AMG G63 – 585 коњски сили, стотка за 4.5 секунди!

AMG-дивизијата ја претстави својата интерпретација на новата G-Class која го користи...