full screen background image
Search

ТАГ: ,

Повторно освежување за Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo повторно претстави ново затегнување на брчките за компактниот модел Giulietta, со цел да...

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е Alfa Romeo Giulia!

Нарачките за новиот седан на Alfa Romeo ќе започнат на 15-ти Април, а на почетокот ќе се нуди со...

Alfa Romeo 4C Zender – Додаток на екстремност

Тјунерите од Zender подготвија екстензивна доработка на малото и екстремно спортско купе на Alfa...

Утринска Гимнастика: Новата Alfa Romeo Giulia QV!

Вчера ви ги претставивме првите фотографии и официјални детали за новата Giulia QV, а денес ви...

Официјално: Alfa Romeo Giulia QV – 3 литри, 510 коњски сили, „стотка“ за 3.9 секунди!

Дами и Господа, Alfa Romeo се враќа, и тоа на голема врата – италијанскиот производител тукушто...

Alfa Romeo ќе лансира дури 8 нови модели до 2018!

Италијанскиот бренд се враќа на голема врата – по неколкугодишно „мирување“ Alfa Romeo ќе...

Претставена сериската верзија на Alfa Romeo 4C Spider!

Иако веќе се појавија „протечени“ фотографии од кабриолет-изведбата на Alfa Romeo 4C,...

Утринска Гимнастика: Искуството наречено Alfa Romeo 4C!

Alfa Romeo веќе неколку години најавува инвазија на глобалниот пазар со нови модели и нови...

Италијанско изненадување – Alfa Romeo 4C пристигна во Скопје!

Мини-суперавтомобилот на Alfa Romeo пристигна во Скопје, а ние отидовме одблиску да ја...

Alfa Romeo на овогодинешната Mille Miglia

Mille Miglia е легендарна трка која се одржувала во Италија пред многу години, а во изминативе...

Освежената Alfa Romeo Giulietta пристигна во Македонија!

Новата Giulietta ги изразува вистинските вредности на брендот Alfa Romeo: италијански стил и...

Alfa Romeo ќе се бори и под отворено небо – премиера на 4C Spider!

Како што и очекувавме, спортското купе на Alfa Romeo доби и своја варијанта со преклоплив покрив...

Alfa Romeo 4C прогласена за најубав автомобил во Франција!

На престижниот International Automobile Festival of Chamonix во Франција, Alfa Romeo 4C беше избрана за најубав...

Утринска Гимнастика: Војна на вртежите меѓу Audi R8 V10 и Alfa Romeo 8C Competizione!

Кога имате два прекрасни суперавтомобили на едно место, работата која морате да ја...