Вечерно Кино: Kimi Räikkönen и Antonio Giovinazzi ја возат Alfa Romeo Giulia GTA! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Kimi Räikkönen и Antonio Giovinazzi ја возат Alfa Romeo Giulia GTA!

Инженерите и дизајнерите од Alfa Romeo се навистина горди на Giulia GTA – a свој удел во нејзиниот развој имаа и F1 возачите на италијанскиот бренд!

Колку за потсетување, Giulia GTA e сериозно, сериозно доработена верзија од веќе-екстремната Giulia Quadrifoglio. Нејзиниот твин-турбо V6 испорачува 540 коњски сили, а тежината е намалена за значителни 100 килограми.

Размислувањето позади инволвирањето на Kimi Räikkönen и Antonio Giovinazzi е навистина логично – ако имате F1 возачи, искористете ги!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.