full screen background image
Search

ТАГ:

Alfa Romeo 4C by Pogea Racing

Pogea Racing го претстави првиот тјунинг за Alfa Romeo 4C кој опфаќа зголемување на силата и естетски...

Новите Alfa Romeo Spider и Mazda MX-5 ќе имаат тотално различни мотори

Соработката помеѓу Alfa Romeo и Mazda за создавање на нов Spider и MX-5 направени на иста база...

Сериската Alfa Romeo 4C ќе чини 60.000 евра!

Alfa Romeo во Женева ја претстави сериската верзија на спортската 4C – продажбата ќе започне со...

Дизајнерска визија за нова Alfa Romeo 6C

Студентот на Европскиот Институт за Дизајн (IED) во Торино, Алекс Имнаџе, ја претстави...

Alfa Romeo Gloria Concept ќе дебитира во Женева

Италијанскиот производител на елегантни и спортски автомобили – Alfa Romeo – ги претстави...

Ова е сериската Alfa Romeo 4C!

По долго време тестирање и усовршување, денес конечно пред нас ја имаме конечната верзија на...

Mazda и Fiat потпишаа договор за новиот роудстер на Alfa Romeo!

По најавата во Мај 2012, Mazda Motor Corporation и Fiat Group Automobiles SpA денес потпишаа договор за новиот отворен...

Alfa Romeo 6C Cuore Sportivo Design Concept

Два фанови на Италијанскиот бренд, Џорџ М. и Флоријан Ј., кои работат во автомобилската...

Девет нови модели од Alfa Romeo до 2016 година

Alfa Romeo моментално произведува само два модели – Giulietta и MiTo. Сепак, според најновите...

Наследникот на Alfa Romeo 166 ќе биде поставен на платформа на Maserati?

Главниот извршен директор на Fiat групацијата, Серџо Маркионе разоткри неколку детали за...

Alfa Romeo подготвува 4C Spider

Според неодамнешен извештај, од многу очекуваниот Alfa Romeo 4C ќе произлезе и кабриолет верзија.

Нови информации за Alfa Romeo Giulia

Еден од омилените модели на љубителите на Италијанскиот бренд Alfa Romeo е без сомнеж новиот...

50 години Alfa Romeo Giulia!

Alfa Romeo деновиве ќе ја прослави 50-годишнината на еден од моделите кој остави траен белег во...

Alfa Romeo Giulietta Sportiva!

Alfa Romeo моментално произведува само два автомобили, но затоа секоја од нив има многу верзии...