full screen background image
Search

ТАГ:

Alfa Romeo 8C-R Tazio е виртуелна визија за екстремен хиперавтомобил

Alfa Romeo е бренд со силен спортски дух, кој ги инспирира дизајнерите да создаваат модели кои би...

ПРЕМИЕРА: Alfa Romeo Giulia GTA и GTAm – За оние, најлудите!

Намалена тежина и повеќе моќност – тоа е рецептот за новите екстремни верзии на Alfa Romeo Giulia.

Започнуваат активностите околу прославата на 110-тиот роденден на Alfa Romeo!

На 24ти јуни оваа година, Alfa Romeo ќе наполни 110 години – и италијанскиот бренд подготвува...

Трета година по ред, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio е Performance Car of the Year според What Car

Италијанскиот спортски седан трета година по ред го добива What Car признанието за Performance Car of the...

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD 105 Super – Не ги занемарувајте вистинските таленти!

Giulietta не е нов модел на пазарот – но континуираното освежување на италијанскиот хечбек, како...

Alfa Romeo ги освежи Giulia и Stelvio со дискретни измени и нови технологии

Кратко откако беа претставени во Кина, Alfa Romeo во Лос Анџелес ги претстави обновените модели и...

Протекоа првите фотографии од серискиот Alfa Romeo Tonale

Сериската верзија на Alfa Romeo Tonale доаѓа со дизајн верен на концептот, но сепак во посмирена...

ТЕСТ: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.2 JTDM 210 Q4 – Љубовна приказна

Со желба уште подобро да се запознаеме со Alfa Romeo Giulia, поминавме еден викенд со поспортската...

Alfa Romeo ја слави врската со Mille Miglia со специјална Giulia Quadrifoglio

Mille Miglia е легендарен настан, а Alfa Romeo ја слави својата долгогодишна врска со ова рели со...

Со Tonale концептот, Alfa Romeo го најавува својот нов компактен SUV

Tonale – исто како и Stelvio – го добива своето име од планински премин во северна Италија. Со...

Alfa Romeo е подготвена за Женева!

Alfa Romeo се враќа во F1 како самостоен производител – тимот ќе го носи името „Alfa Romeo Racing“ и...

Ugur Sahin Design подготвија спектакуларна каросерија за Alfa Romeo 4C

Малиот спортски автомобил на Alfa Romeo е вистински компактен супер-автомобил, а дизајнерите од...

ЕКСКЛУЗИВНО: Во посета на Museo Storico Alfa Romeo!

Нашиот другар Марјан беше во посета на музејот на легендарниот италијански бренд Alfa Romeo и ни...

Alfa Romeo Stelvio добива Q2 верзија со погон само на задните тркала.

Со верзијата со погон на задните тркала, првиот SUV на Alfa Romeo не само што ќе биде нијанса...