Специјална понуда за Alfa Romeo Stelvio B-Tech! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Специјална понуда за Alfa Romeo Stelvio B-Tech!

Нашите пријатели од Automobile SK подготвија специјална понуда за ексклузивниот Stelvio B-Tech!

Stelvio B-Tech е лимитирана специјална серија на повеќепати наградуваниот SUV на Alfa Romeo – комбинација на италијански стил, дизајн, технологија и перформанси. Stelvio B-Tech се истакнува со хај-тек опремата и агресивниот но сепак елегантен стил.

Специјалната изведба добива сјајни црни детали кои го привлекуваат вниманието на прв поглед – сјајни црни капачиња на ретровизорите, темен заден браник и сјајни издувни цевки, сјајни обработки на „V“ предната маска, како и 19-инчни Sport ексклузивни тркала од лесна легура.

Меѓу сериската опрема вбројуваме и Bi-Xenon предни светла, како и ексклузивни безбедносни системи развиени од Alfa Romeo кои гарантираат безбедност и видливост – Q4 систем за погон на сите четири тркала, Lane Departure Warning (LDW), Forward Collision Warning (FCW), Adaptive Cruise Control, Alfa™ DNA, ALFA™ LINK, , адаптивен темпомат, систем за отворање без употреба на клуч, двозонски автоматски клима-уред и многу повеќе…

Дополнително, Stelvio B-Tech нуди дигитална табла со инструменти со 7-инчен екран, систем за информирање и забава Alfa Connect 3D Nav со 8.8-инчен HD екран и навигација, мапи на Европа, DAB радио, Apple CarPlay и Android Auto поврзување – и сето тоа во стандардна опрема.

Специјалниот Stelvio B-Tech доаѓа со 2.2-литарски турбодизел со 190 коњски сили, како и 8-брзински автоматски менувач – и е достапен по специјална цена од 53.300 Евра. За повеќе информации околу промотивната понуда, посетете ја официјалната веб-страница на Alfa Romeo.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.