Вонредно намалување на цените – се укинува дополнителната акциза, горивата поевтинуваат по 2 денари! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вонредно намалување на цените – се укинува дополнителната акциза, горивата поевтинуваат по 2 денари!

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ максималните малопродажни цени на горивата ќе се намалат по 2 денари.

Од вечерва на полноќ ќе се намалат акцизите – а со тоа и горивата ќе поевтинат по 2 денари.

Еден литар 95-октански бензин ќе чини 61.00 денари, еден литар 98-октански бензин ќе чини 63.00 денари, додека еден литар дизел гориво ќе чини 52.50 денари.

Намалените цени на горивата ќе стапат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.