mg – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ: ,

Разгледајте и пробајте ги возилата на MG Motor и Chery, тест-караванот патува низ Македонија!

Компанијата Гранд Ауто најавува MG & Chery караван низ Македонија – следните четири саботи...

ПРЕМИЕРА: Ова е новиот MG3

Новиот супермини MG3 го има првиот целосно хибриден погон на компанијата.

ТЕСТ: MG Motor MG4 Comfort – Ги надминува сите очекувања!

Кога еден автомобил ќе успее толку убедливо да ги надмине сите очекувања, тогаш го заслужува...

ПРЕМИЕРА: MG 4 XPower – 435 електрични коњски сили и спринт до „стотка“ за 3.8 секунди!

Врвната изведба на популарното електрично возило на MG добива два електромотори за вкупно 435...

Електричниот MG4 пристигна во Македонија!

Автомобилот кој е избран за Автомобил на Годината во Обединетото Кралство –...

MG HS е најпродаван автомобил во Обединетото Кралство во Јануари годинава

Големиот SUV на MG кој е достапен со бензински и плаг-ин хибриден погон беше најпродаван нов...

AUTOBEST ги објави резултатите од второто Ecobest тестирање

Европското Autobest жири ги објави резултатите од вториот Ecobest Challenge на електрични автомобили...

Денови на електромобили во East Gate Mall!

Деновиве во Ист Гејт Мол се одржува нешто несекојдневно и интересно – Денови на...

ТЕСТ: MG EHS Plug-in Hybrid Luxury – Нов играч на пазарот!

Препознатливиот британски бренд се реинкарнира под ново водство, со нови технологии и нов...

MG Motor официјално стартува со продажба во рамките на Ми-Да Гранд Моторс!

Првите возила пристигнаа и неколку примероци веќе се продадени – официјално стартува...

MG Motor е новиот, трет бренд во понудата на Ми-Да Гранд Моторс

По Ford и Hyundai, Ми-Да Гранд Моторс во своето портфолио го додава и британскиот бренд MG Motor.

MG E-Motion ја прикажува атрактивната иднина на брендот

MG во Шангај го претстави атрактивниот концепт наречен E-Motion, кој го открива дизајнерскиот...

MG CS Concept – Повторно воздигнување на брендот?

Иако во моментов е во Кинески раце, Британскиот бренд MG најавува поагресивно враќање на...