Разгледајте и пробајте ги возилата на MG Motor и Chery, тест-караванот патува низ Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Разгледајте и пробајте ги возилата на MG Motor и Chery, тест-караванот патува низ Македонија!

Компанијата Гранд Ауто најавува MG & Chery караван низ Македонија – следните четири саботи ќе ги претстави моделите на MG Motor и Chery во поголемите градови низ државата.

Од Grand Auto информираат дека посетителите ќе можат во живо да се запознаат со моделите на брендовите MG Motor и Chery и во живо да ги испробаат MG ZS, MG HS и електричниот MG 4, како и FX, Tiggo 7 Pro и Tiggo 8 Pro од брендот Chery.

Автомобилите на MG и

Grand Auto, MG Motor и Chery Ве очекуваат. Караванот ќе ги посети следните градови:

  • 23-ти Март 2024 – Струмица
  • 30-ти Март 2024 – Битола
  • 6-ти Април 2024 – Кичево
  • 13-ти Април 2024 – Охрид

Возилата ќе бидат достапни за разгледување и возење од 10:00 до 16:00 часот.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.