Jean-Philippe Imparato – „Возилата на Alfa Romeo ќе ги ориентираме кон возачот и ќе имаат што е можно помалку екрани!“ – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Jean-Philippe Imparato – „Возилата на Alfa Romeo ќе ги ориентираме кон возачот и ќе имаат што е можно помалку екрани!“

Во интервју за BMF Business, извршниот директор на Alfa Romeo најави дека ќе оди во спротивност со трендовите – и навистина не можеме да не се согласиме со него!

Во интерјвуто, Jean-Philippe Imparato кој сега е на чело на Alfa Romeo ни понуди интересен поглед во идните возила на италијанскиот бренд. Тој кажа дека возилата на Alfa Romeo ќе бидат многу интересно позиционирани, и дека сака да бидат што е можно повеќе ориентирани кон возачот, со „што е можно помалку екрани“.

„Јас не продавам iPad со возило околу него. Јас продавам Alfa Romeo!“ – беше прилично директен Jean-Philippe. Дополнително, тој нагласи дека во време кога како и многу други брендови, и Alfa Romeo се подготвува за електрификација и електричната иднина, идните возила на брендот ќе пренесуваат и изнудуваат емоции дури и без звук од моторот.

Првиот плаг-ин хибриден модел на Alfa Romeo ќе биде новиот Tonale SUV, кој треба да пристигне во 2022 и се очекува да биде супер-популарен меѓу купувачите. Со нетрпение го очекуваме!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.