full screen background image
Search

ТАГ: , ,

GM-AvtoVAZ ја претстави Chevrolet Niva, најавува сериски модел!

Рускиот огранок на GM – компанијата GM-AvtoVAZ претстави концепт за наследник на легендарната...

Chevrolet Corvette Z06 кабриолет пристигнува во Њу Јорк

Chevrolet ја претстави кабриолет изведбата од новиот Corvette Zo6 пред нејзиното дебитирање на...

Официјално: Новата Corvette Z06 со преку 625 коњски сили!

Луѓето од Chevrolet не сакаат да ги објават сите детали, но најавуваат дена новата Corvette Z06 ќе има...

Први фотографии од новата Corvette Z06!

Само неколку дена пред нејзиното официјално претставување, на Интернет се појавија првите...

Неделно Кино: Кошмарот наречен Stingray

Chevrolet објави филмско промотивно видео за новиот Corvette Stingray, во кое автомобилот е прогонуван...

GM ќе го повлече Chevrolet од Европа, ќе се концентрира на Opel

Автомобилскиот гигант објави дека до крајот на 2015 целосно ќе ја прекине продажбата на Chevrolet...

Quanta создаде хибриден Corvette C6 Z06 со 770 кс и 2,034 Nm

Американската тјунинг компанија создаде додатен хибриден пакет за Chevrolette Z06, кој значитело...

Pure Vision Design TT Camaro има 1,400 причини да го сакате

Pure Vision Design изложи прекрасна изведба од моделот Camaro од 1972 година на тјунинг саемот SEMA 2013.

Утринска Гимнастика: Corvette Stingray пристигна во Европа!

Chevrolet Corvette Stingray наскоро ќе започне да се продава во Европа – погледнете како изгледаше...

Bumblebee Camaro Concept за Transformers 4!

Michael Bay го подготвува четвртото продолжение на Transformers серијалот, а една од главните улоги ќе...

Откриени Европските цени за новиот Corvette Stingray

Новиот Chevrolet Corvette Stingray е првата генерација на Corvette која ќе се продава на Стариот континент, а...

Електричниот Chevrolet Spark доаѓа во Европа наредната година

По неговото дебитирање на минатогодишниот саем во Лос Анџелес, електричниот Chevrolet Spark за прв...

Turbo Chevrolet Camaro претставен во Чикаго

Chevrolet го претстави 2013 Turbo Camaro Coupe во Чикаго, за да го промовира новиот анимиран филм на DreamWorks...

Официјално: 2014 Chevrolet Corvette Stingray!

Најважните работи кои треба да ги знаеме за најновата генерација Corvette, која ја носи ознаката...