Први фотографии од новата Corvette Z06! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Први фотографии од новата Corvette Z06!

Само неколку дена пред нејзиното официјално претставување, на Интернет се појавија првите официјални фотографии од новата Corvette Z06!

Она што веќе го знаеме за новата Corvette Stingray Z06 е дека ќе биде придвижувана од голем, 6-литарски, компресорски V8 мотор кој ќе испорачува 620 коњски сили и 880 Nm вртежен момент, но некои извори сугерираат дека овие бројки би можеле да бидат и повисоки.

corvette-z06-rear

Ова се првите фотографии од новиот знаменосец на Chevrolet. Можеме да забележиме многу детали од карбонски влакна, како на надворешноста така и во внатрешноста. Нам навистина ни се допаѓа како изгледа, а перформансите сигурно ќе бидат застрашувачки!

corvette-zo6-interiorАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.