full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Aventador SVJ Roadster – Будала работа, сега и без кров

Како што Aventador S е фејслифт на Aventador, така и Aventador SVJ е освежена верзија на бруталниот Aventador SV....

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Huracan EVO Spyder

Сега ќе можете да го слушнете врескачкиот V10 на вашиот Lambo Huracan Evo уште подобро благодарение...

ПРЕМИЕРА: Lamborghini Huracan Evo – Затегнат дизајн, повеќе сила, подобра кабина и нови технологии!

Освежениот Huracan доаѓа со 640 коњски сили, кои му овозможуваат на италијанското супер-купе да...

Lamborghini SC18 – подготвен од Squadra Corsе за анонимен, но многу посебен (и богат) клиент

Squadra Corse е тркачката дивизија на Lamborghini, која и порано подготвувала модели во лимитиран број...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan Performante постави време од 7:07.99 на Nurburgring

Со овој подвиг, Lamborghini Huracan Performante повторно потврди дека е сериозна алатка – особено во...

Lamborghini Urus ST-X – Концепт за тркачки SUV за сите подлоги

Од медиа центарот на Lamborghini пристигнаа интересни фотографии и информации –  Urus ST-X Concept е...

Утринска Гимнастика: Напредниот систем за активна аеродинамика на Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini го претстави функционирањето на софистицираниот систем за активна аеродинамика, кој...

Премиера: Налудничавиот Lamborghini Aventador SVJ – 770 коњски сили и „стотка“ за 2.8 секунди!

Lamborghini ја претстави најекстремната верзија на Aventador – ознаката SVJ значи дека носи...

Отишол на одмор во Дубаи – „собрал“ казни за брзо возење во вредност од 45.000 долари!

За Британец кој решил ова лето да одмара во Дубаи, годишниот одмор може да биде навистина...

ВИДЕО: Lamborghini постави рекорд за сериски автомобили на Nurburgring!

Lamborghini со новиот, сè уште непретставен Aventador SVJ постави нов рекорд од 6:44.97 на Nurburgring!

Lamborghini-то на Папата Францис се продаде за 715.000 евра!

Папата Францис беше сопственик на уникатно Lamborghini Huracan – кое на аукција во Монте Карло се...

Lamborghini Urus беше на турнеја ширум светот!

Новиот SUV на Lamborghini беше на турнеја ширум светот – и помина низ 114 градови!

Женева 2018: Премиера на Lamborghini Huracan Performante Spyder – 640 коњски сили и сиот простор за главата на светот!

Новиот Huracan Performante Spyder не е наменет за оние кои сакаат да останат незабележани. Баш напротив...

Утринска Гимнастика: KIA Forte против… Lamborghini Aventador?

Новата KIA Forte е компактен седан со динамичен лик и спортски претензии – но како се...