full screen background image
Search

ТАГ: ,

Lamborghini оддава почит кон минатото со Aventador Miura Homage

Во чест на 50-тиот роденден на легендарната Lamborghini Miura, италијанскиот производител го...

Претставен Lamborghini Centenario – Во чест на Ferruccio Lamborghini

Во чест на стогодишнината од раѓањето на Ferruccio Lamborghini, компанијата која гордо го носи...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Aventador SV на Isle of man!

Како најдобро да го искусите Lamborghini Aventador SV? – Да го извозите на отворени патишта со...

Вечерно Кино: Lamborghini ретроспектива на 2015!

Новата година ќе ја започнеме со уште една ретроспектива на минатата – овој пат на...

Утринска Гимнастика: BATTLEDRIFT: Дрифт војна меѓу Mustang RTR и Liberty Walk Murcielago!

Vaughn Gittin Jr. и неговиот 550-коњски Mustang V8 се во Јапонија, каде ќе се соочат со Daigo Saito и неговиот...

580 коњски сили кон задните тркала – претставен Lamborghini Huracan LP580-2!

Lamborghini ги изненади вљубениците во брендот и ненајавено ја претстави можеби најинтересната...

Утринска Гимнастика: Најбрзото Audi R8 на светот!

Во светот на тјунерите вртоглави бројки на коњски сили се секојдневна работа – но што се...

Премиера: Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder – 610 коњски сили под отворено небо!

Малиот бејби-Ламбо ја доби неизбежната Spyder верзија – и ветува 610 коњски сили, 3.4 секунди...

Претставен Lamborghini Aventador SV Roadster – 750 коњски сили под отворено небо за само 357.000 евра!

Италијанскиот производител на супер-спортски автомобили го претстави врвот во својата...

Lamborghini Aventador by SR Auto Group – Персонализација со вкус!

Треба навистина многу внимание да не се упропасти суперавтомобил со некаков „тјунинг“ –...

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

Официјално: Новиот SUV на Lamborghini доаѓа во 2018!

Италијанскиот производител на супер-автомобили конечно доби зелено светло и официјално да...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce

Еден од најдобрите начини да се започне денот е со звуците и перформансите на едно Lamborghini...

Премиера: Lamborghini Aventador SV – разјарен италијански бик со 750 коњски сили!

Lamborghini ја претстави екстремната, SuperVeloce изведба на Aventador која доаѓа со 750 коњски сили и има...