full screen background image
Search

ТАГ: ,

Премиера: Lamborghini Huracan LP 610-4 Spyder – 610 коњски сили под отворено небо!

Малиот бејби-Ламбо ја доби неизбежната Spyder верзија – и ветува 610 коњски сили, 3.4 секунди...

Претставен Lamborghini Aventador SV Roadster – 750 коњски сили под отворено небо за само 357.000 евра!

Италијанскиот производител на супер-спортски автомобили го претстави врвот во својата...

Lamborghini Aventador by SR Auto Group – Персонализација со вкус!

Треба навистина многу внимание да не се упропасти суперавтомобил со некаков „тјунинг“ –...

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

Официјално: Новиот SUV на Lamborghini доаѓа во 2018!

Италијанскиот производител на супер-автомобили конечно доби зелено светло и официјално да...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce

Еден од најдобрите начини да се започне денот е со звуците и перформансите на едно Lamborghini...

Премиера: Lamborghini Aventador SV – разјарен италијански бик со 750 коњски сили!

Lamborghini ја претстави екстремната, SuperVeloce изведба на Aventador која доаѓа со 750 коњски сили и има...

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan vs McLaren 650S!

На драг-патеката се поставени Lamborghini Huracan и McLaren 650S – што мислите, кој ќе стигне прв на

Уловен Lamborghini Aventador SV пред официјалното деби во Женева!

Екстремната, Super Veloce изведба на Lamborghini Aventador беше уловена пред нејзината официјална...

Vorsteiner подготвува тјунирана верзија на Lamborghini Huracan

Тјунерската куќа Vorsteiner подготвува своја визија за тоа како би требало да изгледа суптилно...

Премиера: Lamborghini Asterion LPI 910-4 – Хибриден супер-спортист со 910 коњски сили!

Lamborghini приреди вистинско изненадување во Париз – го претстави хибридниот Asterion кој...

Lamborghini Huracan LP 620-2 Super Trofeo – Подготвен за тркачките патеки!

Lamborghini ја претстави тркачката верзија на новиот Huracan – ќе доаѓа со подобрен мотор и погон...

Lamborghini донираше Huracan LP610-4 на италијанската полиција!

Италијанскиот производител веќе традиционално подарува по еден примерок од своите...

Lamborghini Urus доаѓа во 2017!

Претседателот на Lamborghini – Stephan Winkelmann – рече дека очекува новиот SUV на компанијата да...