full screen background image
Search

ТАГ: ,

Ова е Lamborghini Veneno – и не, не може да имате едно!

Veneno е новиот супер-екслузивен модел на Lamborghini. Колку ексклузивен? Па, ќе има само три парчиња,...

Премиера: Lamborghini Aventador Roadster

По долготрајното шпекулирање, Lamborghini конечно го официјализираше Aventador LP700-4 Roadster!

Галерија на денот: Lamborghini Sesto Elemento by Chester Ng

Ретко може да се сретне прекрасна фото-галерија од импресивен суперавтомобил, изработен во...

Lamborghini го претстави обновениот 2013 Gallardo Spyder

Веќе ја видовме новата понуда на 2013 Gallardo купе на саемот во Париз, а сега Италијанскиот...

Aventador GT ќе биде прикажан во Женева

Lamborghini планира да ја прошири гамата на Aventador со дури три нови модели кои ќе дебитираат во...

Lamborghini Perdigon Design Concept

Perdigon е продолжение на дизајнерскиот правец кој Lamborghini го воведе со Reventon Coupe и Roadster –...

Затегнување за Lamborghini Gallardo LP 560-4

Италијанскиот производител на супер-автомобили ги објави деталите околу најновото...

Мега галерија: Lamborghini Aventador

Денес на дневен ред дојде и една мега галерија на добро познатиот Lamborghini Aventador. Овојпат во...

Lamborghini Aventador Carbonado by Mansory

Mansory својот проект LP700-4 кој го претстави годинава во Женева, го направи уште полесен.

Underground Racing создаде Lamborghini Aventador со 1,200 коњски сили

Underground Racing, фирмата која го создаде Gallardo-то со 1,200 коњски сили што достигна брзина од 405...

Тјунирано Lamborghini Gallardo со 1,500 кс достигна 405 км/ч

Кога станува збор за брзински рекорд, силата е многу важна. Со 1,800 кс на коленестото вратило и...