full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce

Еден од најдобрите начини да се започне денот е со звуците и перформансите на едно Lamborghini – а кога се работи за Aventador LP 750-4 Superveloce, тогаш навистина денот започнал одлично!

Како што и самото име сугерира,  Lamborghini Aventador  LP 750-4 Superveloce има на располагање 750 коњски сили кои ги добива од 6.5-литарскиот атмосферски V12. Тоа е сосема доволно за 100 километри на час за 2.8 секунди и максимална брзина „повисока од 350 километри на час.“ Но како всушност Aventador SV ги покорува свиоците? Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.