full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Lamborghini Huracan vs McLaren 650S!

На драг-патеката се поставени Lamborghini Huracan и McLaren 650S – што мислите, кој ќе стигне прв на целта?

Британецот има на располагање  650 коњски сили и 680 Nm вртежен момент добиени од турбо-полнетиот 3.8-литарски V8. Од другата страна, Huracan има на располагање „само“ 610 коњски сили и „само“ 560 Nm вртежен момент, но на својата страна го има одличниот погон на сите четири тркала кој би требало да помогне при стартот. Да погледнеме што ќе се случи..Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.