Утринска Гимнастика: KIA Forte против… Lamborghini Aventador? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: KIA Forte против… Lamborghini Aventador?

Новата KIA Forte е компактен седан со динамичен лик и спортски претензии – но како се споредува со еден од најекстремните суперавтомобили на планетата – монструозниот Lamborghini Aventador?


И ако веќе ги споредуваме, зошто да не ги споредиме на тркачка патека?Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.