Утринска Гимнастика: Како се прави Lamborghini Revuelto – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Како се прави Lamborghini Revuelto

Ајде да влеземе во фабриката на Lamborghini и да погледнеме како се прави новиот електрифициран Revuelto!

Кога сè е „завртено“ до максимум, Revuelto располага со скоро неверојатни 1015 коњски сили. Забрзувањето до 100 километри на час трае само 2.5 секунди, до 200 километри на час помалку од 7 секунди, додека максималната брзина е електронски ограничена на 350 километри на час.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.