full screen background image
Search

ТАГ:

Новиот Nissan Juke порасна, но го задржа разиграниот изглед

Дури 10 години по претставувањето на субкомпактниот кросовер, пристигна втората генерација...

Nissan го претстави Navara Dark Sky Concept во Хановер

Јапонскиот бренд претстави нов концепт базиран на Nissan Navara, создаден во соработка со...

Nissan се повлекува од пазарот на компакти во Европа

Јапонскиот бренд го повлекува Pulsar од европскиот пазар и ќе се концентрира на Qashqai и...

Nissan и Italdesign го направија врвниот GT-R50 за заедничкиот 50-ти роденден!

Nissan слави 50 години GT-R, а италијанското дизајнерско студио слави 50 години постоење –...

Nissan постепено ќе престане да нуди дизели во Европа

Јапонскиот производител Nissan најави дека постепено ќе ја елиминира дизел-понудата во Европа...

Новиот Nissan Leaf доаѓа со 5 ѕвездички на EuroNCAP и систем за препознавање велосипедисти!

Електричниот Nissan Leaf има нов систем кој покрај автономното сопирање успева да препознае...

ТЕСТ: Nissan Micra 0.9 IG-T Acenta – Скок во вистинската насока!

Верувале или не, Nissan Micra постои повеќе од 35 години, а ние поминавме неколку дена со најновата,...

Концептот Nissan Xmotion најавува поагресивен изглед кај идните кросовери

Nissan во Детроит го претстави новиот Xmotion концепт, кој ја најавува новата дизајнерска насока...

Утринска Гимнастика: Nissan верува во хај-тек, супер-безбедна автомобилска иднина

Ако не можете да замислите како ќе изгледа светот на автомобилите за декада, две или три –...

Mercedes-Benz и Renault/Nissan развија нов 1.3-литарски турбо-бензинец

Новиот мотор први ќе го добијат Renault Scenic и Grand Scenic, а потоа ќе започне да се вградува и во други...

Започна производството на новиот Nissan Leaf

Новиот Leaf започна да се произведува во фабриката на Nissan во Сандерленд, а првите примероци ќе...

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R против Audi RS7 и Mercedes-AMG E63 S!

Во навистина интересно време живееме, ако два спортски супер-седани можат да се...

Nissan го претстави новиот Leaf со автономија од 378 километри!

Електричниот автомобил на Nissan ја доби својата втора генерација – а со неа доаѓа нов погон...

Nissan го освежи X-Trail и му даде автономни технологии

X-Trail доби дискретно затегнување, но со фејслифтот ги доби и новите ProPILOT технологии за...