full screen background image
Search

ТАГ: ,

Nissan измисли боја која одбива нечистотии!

Јапонскиот производител ја претстави својата најнова технологија – специјална нано боја...

Официјално: Новиот и модерен Јапонски кросовер – Nissan Murano

На само неколку дена пред започнувањето на автомобилскиот саем во Њу Јорк, Nissan официјално го...

NISSAN во Македонија во ново светло на нова локација!

Светскиот aвтомобилски гигант и најголемиот тренд-сетер во автомобилската индустрија NISSAN...

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R на скијачка патека!

Зима, снег, погон на четири тркала и над 500кс! Звучи забавно нели? Ова се случува кога ќе...

Nissan претстави 1.5-литарски турбо-бензински мотор со 400 коњски сили

Јапонскиот бренд го претстави својот 1.5-литарски три-цилиндарски бензински агрегат со...

Nissan ќе го произведе концептот IDx

Јапонскиот бренд објави дека планира да произведе сериска изведба од нивните IDx концепти.

Nissan Sport Sedan Concept дебитира во Детроит

Nissan го претстави претходно најавениот Sport Sedan Concept, кој го продолжува дизајнерскиот јазик...

Nissan најавува нов концепт за спортски седан!

Јапонскиот производител се подготвува за North American International Auto Show, каде ќе претстави концепт за...

Подновување на Nissan GT-R за 2014 година

Покрај најсилната Nismo изведба, Nissan го прикажа и обновениот модел на GT-R за 2014 година, на...

Премиера: Nissan IDx Freeflow и IDx NISMO

Nissan во Токио претстави два нови концепти со заден погон инспирирани од класичниот...

Nissan GT-R Nismo – 600 коњски сили, подобрена аеродинамика, застрашувачки перформанси!

Nissan пред само неколку минути ги објави првите детали околу новиот Nissan GT-R Nismo. Новиот...

Официјално: Nissan го претстави новиот Qashqai

Пред само неколку минути, Јапонскиот производител ја претстави новата, втора генерација на...

Nissan го најавува новиот Qashqai

Моделот Qashqai е од екстремно значење за Nissan, па Јапонскиот бренд посветува многу внимание на...

Доаѓа Nissan Quashqai R од Severnvalley Motorsport

Познатиот тјунер на GT-R го создаде единствениот Nissan Quasqai R. Побрз од Veyron, поевтин од Juke R.