full screen background image
Search

ТАГ: ,

Нов хечбек модел од Nissan

Nissan има намера да го продолжи успехот на Qashqai и Juke на Европскиот пазар, со нов фамилијарен...

Претставен Nissan Extrem на Sao Paulo Auto Show

Претставен е претходно најавениот концепт на Nissan, урбаниот рели автомобил Nissan Extrem, на 27-мото...

Nissan ќе претстави нов концепт на Sao Paulo Motor Show

Nissan претстави мал дел од две дигитални скици од новиот концепт кој ќе биде откриен на...

Vilner претвори GT-R во вистински змеј

Vilner, малата Бугарска компанија за средување ентериери, претстави фотографии од најновата...

Nissan TeRRa Concept

Интернет-дебито на новитетите кои ќе бидат прикажани наскоро на саемот во Париз продолжува...

Следната генерација на GT-R доаѓа во 2018

Неодамна објавивме дека иднината на GT-R е неизвесна, но според најновите вести наследникот...

Nissan GT-R Switzer од 8 секунди!

Switzer Performance  го претставија нивниот најнов тјунинг проект базиран на Nissan GT-R, наречен R1KX Red

Nissan Juke Midnight Edition

Nissan ќе ја прошири понудата за контраверзниот Juke, сега доаѓа Midnight Edition!

Официјално: 2013 Nissan Pathfinder

Nissan го претстави новиот Pathfinder, еден месец пред неговото лансирање есенва.

Неизвесна иднината на GT-R!

Јапонскиот супер автомобил со перфектен однос на цена и перформанси беше претставен на...

Претставен новиот Nissan Note

Nissan ја претстави новата втора генерација моделот Note, пред неговото лансирање во Септември.

Nissan GT-R со 1000 кс by Switzer

Овие денови, модификувањето на Nissan-овиот 3.9-литарски твин-турбо мотор да произведува 800 кс...

Премиера: Nissan Juke Nismo

Можеби не е толку посебен или моќен како специјалната верзија Juke R, но Nissan верува дека...