suzuki – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: Новиот Suzuki Swift пристигнува со лајт-хибридна технологија и нов ентериер

Помина помалку од еден месец откако најновата верзија на јапонскиот мал хечбек го имаше...

Денес започнува гласањето за Златно Тркало 2022!

Трета година по ред го организираме изборот за најпосакувани автомобили во Македонија –...

АВТОбиографија: Зборуваме со Александар за неговиот Suzuki Swift!

Денес во АВТОбиографија ќе зборуваме со Александар – кој својата пасија ја дели меѓу...

Suzuki го претстави новиот плаг-ин хибриден Across – кој всушност е Toyota Rav4!

Suzuki и Toyota најавија соработка која ќе резултира со неколку ребрендирани модели – а првиот...

Прашање на денот – Дали Suzuki Swift може да лета?

Некои ги користат празните улици поради пандемијата за некои не-баш-толку-паметни подвизи.

Suzuki Ignis добива естетско освежување и механичко модернизирање

Suzuki го освежи моделот Ignis, после четири години производство од неговото лансирање во 2016.

Suzuki Vitara добива визуелно освежување и нови мотори

Јапонскиот бренд ја обнови актуелната генерација на Vitara со бројни естетски и технолошки...

Први фотографии: Новиот Suzuki Jimny е коцкаст, неодоливо-ретро и супер-кул!

Suzuki објави фотографии од новиот Jimny – и едноставно, не можеме да не го гледаме новиот...

EuroNCAP: 5 ѕвездички за Skoda Kodiaq и MINI Countryman, 4 за Nissan Micra, 3 ѕвездички за Suzuki Swift

Организацијата која се занимава со стандардизирано тестирање на безбедноста на...

Премиера: Новиот Suzuki Swift!

Јапонскиот производител ја претстави најновата генерација на својот можеби најпопуларен...

Suzuki го освежи SX4 S-Cross

Компактниот кросовер на Suzuki доби освежување пред саемот на автомобили во Париз.

Протекоа првите фотографии од новиот Suzuki Swift

Веќе некое време се шпекулираше дека во развој е новата генерација од најпопуларниот модел...

Suzuki доаѓа со нов Ignis, но и три нови концепти во Токио!

Suzuki на саемот на автомобили во Токио ќе го претстави новиот Ignis, но покрај него ќе претстави и...

Suzuki полека но сигурно го открива новото Baleno!

По релативно криптичната најава од неодамна, Suzuki ги објави првите целосни фотографии од...