Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Фан на Star Wars? Nissan го подготви Rogue One Star Wars Edition само за вас!

Уникатната изведба на Nissan Rogue доаѓа со грст Star Wars детали и специјална Stormtrooper кацига!

Специјалната верзија на Nissan Rogue се вика Nissan Rogue One Star Wars Edition и оддава чест на новиот Rogue One: A Star Wars Story филм кој треба наскоро да пристигне во кино-салите. Ќе бидат произведени 5400 примероци од овој Rogue и сите се резервирани за САД и Канада. Ова специјална изведба доаѓа со многу опрема, која вклучува сончев покрив, премиум Bose аудио систем, но за фановите ќе бидат важни Star Wars ознаките кои се дел од пакетот – и како што и очекувавме, може да се добие само во бела или црна боја.

Based on the extensively redesigned 2017 Nissan Rogue compact SUV, just 5,400 copies of the Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition will be produced – 5,000 for customers in the United States and 400 for Canada. In addition to the wide range of custom features and equipment, each vehicle also comes with an exclusive numbered, full-size replica collectible Death Trooper helmet.

Based on the extensively redesigned 2017 Nissan Rogue compact SUV, just 5,400 copies of the Nissan Rogue: Rogue One Star Wars Limited Edition will be produced – 5,000 for customers in the United States and 400 for Canada. In addition to the wide range of custom features and equipment, each vehicle also comes with an exclusive numbered, full-size replica collectible Death Trooper helmet.

Уште поинтересна е и уникатната Death Trooper кацига која ќе ја добие секој купувач. Кацигата е во целосна големина и е одличен подарок за секој фан на Star Wars!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.