Вечерно Кино: Le Grand Rendez-Vous со Чарлс Леклерк и Ferrari SF90 Stradale! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Le Grand Rendez-Vous со Чарлс Леклерк и Ferrari SF90 Stradale!

Ferrari ја објави својата спектакуларна рекреација на легендарниот краток филм од 1976 – C’était un rendez-vous – а овој пат главните улоги ги имаат SF90 Stradale и F1 пилотот Charles Leclerc!

Краткиот филм е снимен на 24ти Мај, денот кога требаше да се одржи Monaco Grand Prix. Оригиналниот филм е вистинска легенда, а новиот филм е своевиден омаж на краткиот филм во кој можеме само да видиме како автомобил вози (прилично брзо) низ улиците на Париз.

Да не должиме многу, подолу можете да го погледнете оригиналниот C’était un rendez-vous, како и новиот Le Grand Rendez-Vous. Уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.