Утринска Гимнастика: Официјалното видео за Ferrari Roma – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Официјалното видео за Ferrari Roma

Да го започнеме денот со официјалното видео за новиот Ferrari Roma.

Како што веќе пишувавме, под поклопецот на Roma се наоѓа 3.9-литарски V8 твин-турбо бензинец кој испорачува 620 коњски сили и 760 Nm вртежен момент, кои потоа се испорачуваат кон тркалата преку осум-степен автоматски менувач со двојна спојка. Ова му овозможува на 1472 килограми тешкиот суперавтомобил да забрза од 0-100 км/ч за само 3.4 секунди. Забрзувањето од место до 200 км/ч трае 9.3 секунди, додека максималната брзина изнесува над 320 км/ч.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.