Утринска Гимнастика: Зад управувачот на Ferrari F50 GT1 на Yas Marina Circuit во Абу Даби! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Зад управувачот на Ferrari F50 GT1 на Yas Marina Circuit во Абу Даби!

Ајде да ја започнеме работната недела експлозивно – зад управувачот на Ferrari F50 GT1, и тоа на Yas Marina тркачката патека во Абу Даби!

4.7-литарскиот V12 во тркачката изведба на Ferrari F50 испорачува 750 коњски сили при неверојатни 10.500 вртежи во минутам, како и 529 Nm вртежен момент при 7.500 вртежи во минута. Забрзувањето до 100 километри на час трае 2.9 секунди, додека максималната брзина е 376 километри на час.

И звучи неверојатно. Пуштете ги звучниците погласно!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.