Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Битка помеѓу Ferrari F8, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS!

Магазинот Carwow ги спореди силите на Ferrari F8 Tributo, McLaren 765LT и Porsche 911 GT2 RS во драг трка на половина милја, меѓузабрзување и сопирање.

Заедничко за трите суперавтомобили е тоа што сите имаат погон само на задните тркала. Нивните спецификации се слични, со мали разлики:

  1. Ferrari F8 Tributo – 3.9 литарски твин-турбо V8 со 720 кс и 770 Nm, со тежина од 1,435 килограми
  2. McLaren 765LT – 4.0 литарски твин-турбо V8 со 765 кс и 800 Nm, со тежина од 1,339 килограми
  3. Porsche 911 GT2 RS – 3.8 литарски твин-турбо боксер агрегат со шест цилиндри и 700 кс и 750 Nm. Неговата тежина изнесува 1,470 килограми.

Погледнете го видеото и дознајте го победникот !Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.