full screen background image
Search

ТАГ:

ПАРИЗ 2018: Премиера – Škoda Vision RS е хибриден хот хеч со 245 коњски сили!

Со хибридниот Vision RS, Škoda не само што го најавува новиот и поголем Rapid, туку претставува и...

ПАРИЗ 2018: Премира на новиот Škoda Kodiaq RS

По многуте најави, Škoda конечно го претстави првиот SUV кој ќе ја носи ознаката RS – под...

Први фотографии од ентериерот на Škoda Kodiaq RS

Првиот SUV на Skoda кој ќе ја носи ознаката RS е токму големиот Kodiaq, а Škoda денес за прв пат го...

Утринска Гимнастика: Подготвени за новиот Skoda Kodiaq RS?

Чешкиот бренд забрзано го најавува новиот Kodiaq RS кој ќе ја има својата премиера следниот...

Што најавува Škoda со Vision RS концептот?

Чешкиот производител објави скици од концепт кој ќе биде претставен во Париз, со кој...

Škoda Kodiaq RS се подготвува за својата премиера!

Првиот RS-SUV на Skoda ќе дебитира на саемот на автомобили во Париз – и веќе знаеме дека ќе биде...

Утринска Гимнастика: Фаќање стрела во лет со Škoda Octavia RS 245!

Главната улога во овој подвиг ја имаат Škoda Octavia Combi RS 245, инструкторот по боречки вештини Markus...

Премиера на Skoda Karoq Sportline со 190-коњски турбо-бензинец!

Новиот Karoq Sportline го истакнува спортскиот дух на чешкиот SUV – но добива и нов 2-литарски...

ПРЕМИЕРА: Škoda Karoq Scout – Најробустната верзија на Karoq сериски ќе доаѓа со погон на сите четири тркала.

Scout линијата на Škoda постои веќе 10 години, а најновиот модел кој ќе ја носи оваа ознака е Karoq

Skoda го претстави врвниот Kodiaq Laurin & Klement!

Со цел да го направи големиот Kodiaq попривлечен за купувачите кои ги преферираат пофините...

ВИДЕО: Škoda Kodiaq RS постави рекорд за SUV со 7 седишта на Nurburgring!

По вчерашната најава, денес Škoda и официјално објави дека новиот Kodiaq RS постави рекорд на...

Утринска Гимнастика: Skoda го подготвува новиот Kodiaq RS на Nurburgring!

Зад управувачот е добро-познатата Sabine Schmitz, а Nurburgring е местото каде Skoda ги финализира...

Студентите во Škoda го подготвија новиот SUNROQ!

Сонцето изгрева со SUNROQ – тој е слоганот кој Škoda и практикантите го користат за да го...

Škoda претстави целосно блиндиран Superb Combi!

Чешкиот бренд претстави блиндирана изведба на караванската верзија на Superb – за чиј...