Нешто зелено – Škoda Octavia RS во Mamba Green зелена боја! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Нешто зелено – Škoda Octavia RS во Mamba Green зелена боја!

Во салонот на Škoda пристигна нешто навистина зелено – Octavia RS во спектакуларната Mamba Green зелена боја!

Навистина се радуваме за ваквите храбри бои – веќе ни станаа здодевни сите оние црни, бели и сиви бои – време е за малку зеленило!

И токму тоа и го видовме пред салонот на Škoda – моќната Octavia RS со 2-литарски турбодизел со 200 коњски сили во спектакуларната Mamba Green зелена боја. Оваа Octavia преку автоматски менувач кон предните тркала испорачува моќни 200 коњски сили, а истовремено нуди врвна практичност и просторност. Во кабината забележавме одлични спортски седишта, како и многу спортски RS детали.

Па нема потреба многу-многу повеќе да објаснуваме – уживајте!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.