Регулаторна: Горивата повторно поскапуваат – бензините по еден денар, дизелот половина денар – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна: Горивата повторно поскапуваат – бензините по еден денар, дизелот половина денар

Цените на горивата повторно растат – бензините и дизелот поскапуваат.

Во просек, малопродажните цени се зголемуваат за 0.6%.

Бензините поскапуваат по еден денар, па еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 82.00 денари, а еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 84.00 денари.

Дизелот поскапува половина денар и еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 74.00 денари.

Новите, повторно повисоки цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.