full screen background image
Search

ТАГ: ,

Jaguar F-Pace е светски автомобил на годината за 2017!

Првиот SUV на британскиот премиум бренд официјално е прогласен за Светски Автомобил на...

Jaguar F-Type добива нов Ingenium турбо-бензинец со четири цилиндри

Купувачите кои сакаа да купат Jaguar F-Type можеа да изберат меѓу V6 и V8 мотори – но од денес им е...

Женева 2017: Jaguar го облече I-Pace Concept во црвено за Европската премиера

Jaguar го носи првото целосно електрично возило на компанијата на Женевскиот саем во прекрасна...

Jaguar F-Type добива освежување и нова 400 Sport Launch изведба

Британскиот бренд го претстави обновениот F-Type кој добива повеќе технологии, нови изведби и...

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален...

Jaguar влегува во електричната игра со новиот I-Pace Concept!

Британскиот производител и официјално го најави својот влез во играта со електрични возила...

Jaguar Land Rover претстави нов Ingenium бензински мотор и нов автоматски 8-брзински менувач

Британскиот луксузен бренд го започна производството на новиот 2-литарски 4-цилиндерски...

ТЕСТ: Jaguar XF 2.0d 180 Prestige – Чекор Погоре

Моделите на Jaguar секогаш биле дел од британската аристократија – а британската...

Jaguar размислува да го претвори следниот XJ во ривал на Panamera

Наредната генерација на моделот XJ се очекува да се појави на пазарот при крајот на 2019 или...

Jaguar Land Rover ќе лансира флота со повеќе од 100 возила наменети за експериментирање

Компанијата објави дека ќе лансира флота со повеќе од 100 автономни возила со цел да може во...

Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Според официјални изјави од Jaguar, британскиот бренд планира цела гама на супер-спортски...

Утринска Гимнастика: Jaguar F-Pace на две тркала на Goodwood!

Кога четири тркала се премногу, тогаш тука е опцијата за две тркала – но не онака како што...

Возете се на Nurburgring во Jaguar F-Type SVR!

Сакате да го искусите легендарниот „Зелен Пекол“ на несекојдневен начин? Тука е Jaguar F-Type SVR...

Утринска Гимнастика: Слушнете го крикот на Jaguar F-Type SVR!

Jaguar го затвори Park Avenue тунелот во Њу Јорк и го искористи за да го направи она што и ние би го...