Утринска Гимнастика: Jaguar I-Pace направи електрична инвазија на Сан Франциско! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Jaguar I-Pace направи електрична инвазија на Сан Франциско!

Британскиот електричен автомобил направи инвазија на Сан Франциско, како дел од #JaguarElectrifies кампањата – погледнете како тоа изгледаше.

Дузина примероци на електричниот Jaguar I-Pace (сè уште не ни е јасно како ја пропуштија шансата овој, електричниот модел да се вика E-Pace, наместо кросоверот кој сега го носи тоа име) направија вистинска инвазија на Сан Франциско – погледнете како тоа изгледаше.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.