full screen background image
Search

ТАГ:

Tesla ќе лансира две верзии на Model 3 со погон на сите четири тркала

Едната верзија ќе биде ориентирана кон зголемување на автономијата, додека другата ќе биде...

Tesla неочекувано го претстави новиот Roadster – најавува „стотка“ за само 1.9 секунди!

Elon Musk кажува дека сака Tesla Roadster да биде послениот клинец во ковчегот на автомобилите со...

Официјално: Tesla го претстави автомобилот наменет за широките маси – новиот Model 3

Производителот на електрични автомобили го претстави својот модел наменет за „обичните“...

Во Јужна Кореја за тест возење на Tesla се чека и до 6 месеци!

Tesla започна со продажба на своите автомобили во Јужна Кореја, а бројот на заинтересирани кои...

Утринска Гимнастика: Погледнете како функционира Autopilot системот на Tesla

Системот за автономно возење на Tesla е еден од најнапредните на планетата – и системот...

Tesla Model S P100D ќе нуди најбрзо забрзување меѓу сериските автомобили

Tesla ја најави врвната изведба на Model S и Model X – моделите ќе ја носат ознаката P100D и ќе нудат...

Tesla Model S го доби својот официјален фејслифт

Популарниот електричен автомобил доби освежување, со што ги следи дизајнерските насоки на...

ОФИЦИЈАЛНО: Ова е новата Tesla Model 3 – ветува автономија од 345 километри!

По долго најавување и навистина долго чекање, Tesla го претстави својот најнов модел –...

Tesla официјално го претстави новиот електричен кросовер – Model X!

Tesla Model X нуди опции за 6 или 7 седишта, автономија од 413 километри и перформанси од кои...

Утринска Гимнастика: Како Bosch го замислува автономното возење?

Германската компанија објави видео преку кое ја претставува својата визија за тоа би можела...

Unplugged Performance Tesla Model S – За оние кои сакаат спортска агресија кај својот електричен автомобил!

Инженерите од Unplugged Performance подготвија одличен бодикит за електричниот Model S на Tesla. Иако она...

Утринска Гимнастика: Можностите на Tesla Model S на снег!

Добро утро – се надеваме веќе сте будни и погледнавте низ вашиот прозорец кон снегот....