Тестови – Страница 3 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Тестови

ТЕСТ: Volkswagen Amarok 3.0 TDI V6 Style – Голем, моќен, практичен и достоинствен

Втората генерација на популарниот пик-ап на Volkswagen продолжува онаму каде првата застана и на...

ТЕСТ: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT – Темелно унапредување за кинескиот SUV

Кога пред неколку години за прв пат седнавме зад управувачот на DFSK Glory 580, тоа всушност ни...

ТЕСТ: Nissan Juke 1.6 Hybrid Tekna – Екстровертен градски штедливец.

Новиот Juke не е за оние кои сакаат да поминат незабележани, но каков е во комбинација со...

ТЕСТ: MG Motor MG4 Comfort – Ги надминува сите очекувања!

Кога еден автомобил ќе успее толку убедливо да ги надмине сите очекувања, тогаш го заслужува...

ТЕСТ: Mazda CX-60 3.3 E-SKYACTIV D 254 8AT AWD Homura – Дизелот не е мртов!

Во ера кога сите производители одат кон сè помали и помали мотори, Mazda удира шлаканица на...

ВОЗЕВМЕ: Во Лајпциг го возевме освежениот Porsche Cayenne S – сега е уште помоќен, полуксузен и повторно има V8!

На покана на Порше Македонија отидовме во Лајпциг да го возиме неодамна освежениот Porsche Cayenne....

ТЕСТ: BMW X1 xDrive20d – Зрел баварски SUV!

Третата генерација на најмалиот SUV на BMW пристигнува во време кога конкуренцијата е силна и...

Разбиваме Митови: Со Peugeot 308 тестираме колку троши плаг-ин хибрид на отворено!

Плаг-ин хибридните возила сè уште се реткост на нашите патишта. Причините за ова се...

ТЕСТ: JEEP Compass 1.5 E-Hybrid DCT7 FWD S – Темелно освежување, многу подобрувања!

Визуелните измени на новиот Compass се дискретни, но технолошките надградби и новиот ефикасен...

ТЕСТ: DFSK Glory 500 Intelligence CVT – Сèстран, практичен и достапен

DFSK станува поредовен на нашите страници – и очекуваме токму за Glory 500 да има вистински...

ТЕСТ: Hyundai Santa Fe Hybrid Ultimate Luxury – Амбициозен влез во премиум водите

Големиот SUV на Hyundai има амбиции да се замеша во премиум сегментот и благодарение на моќниот,...

ТЕСТ: Ford Kuga ST-Line X 2.0 TDCI 120 – Поинаква интерпретација на добро-познатиот SUV.

Новата Ford Kuga веќе добро ја познаваме, но каков впечаток остава во комбинација со автоматски...

ТЕСТ: Renault Austral 1.3 MHEV 160 Techno Esprit Alpine – Хај-тек SUV наменет за модерните купувачи

Austral го заменува Kadjar во понудата на Renault – а тоа не е баш толку лесно. Како се снаоѓа новиот SUV...

ТЕСТ: Citroën C4 X 1.2 PureTech 130 EAT8 Feel Pack – Повеќе од „само подолг C4“

Со новите модели лансирани изминатите неколку години, францускиот бренд се ослободува од...