full screen background image
Search

ТАГ: , ,

Утринска Гимнастика: Honda NSX на Pikes Peak!

Honda (односно Acura, брендот под кој новиот супер-автомобил ќе се продава во САД) имаше свое деби...

Рекорд за Honda Civic Tourer – потрошувачка од само 2.82 литри на 100 километри!

Honda Civic Tourer помина 13.498 километри низ 24 земји од Европската Унија и потроши во просек само 2.82...

Фејслифтираниот Honda Civic достапен и во Македонија

Неодамна Макпетрол го донесе освежениот Honda Civic и во Скопје, а автомобилот е веќе достапен во...

Утринска Гимнастика: Рекордот на новиот Honda Civic Type R на Nürburgring!

Уште додека го најавуваше новиот Civic Type R, Honda јавно објави дека ќе се обиде да го преземе...

Конечно и официјално – новиот Honda Civic Type R со 310 коњски сили!

Honda Civic Type R ги губи импресивните задни светла од концептот, но ќе дојде „наоружен“ со...

Конечно, европскиот Honda Jazz!

По многуте претставувања во Соединетите Американски Држави, како и на домашниот, јапонски...

Honda ги објави сите детали за освежениот европски Civic!

Honda ги објави сите детали за фејслифтот на европскиот Civic, кој покрај визуелните измени ќе...

Honda објави нови фотографии од освежениот Европски CR-V!

Популарниот SUV на Honda го доби бараното освежување и затегнување на брчките, а наскоро треба...

Официјално: Новата Acura NSX!

По долгогодишното најавување, Honda (односно Acura) конечно ја претстави сериската верзија на...

Освежување за Honda CR-V, конечно пристигна и новиот турбодизел!

Honda ги објави првите фотографии од освежениот CR-V кој иако нема многу визуелни измени, доаѓа...

Официјално: Сериската Honda NSX пристигнува во Јануари!

По долгото најавување, сериската верзија на втората генерација Honda (Acura) NSX ќе биде официјално...

Honda HR-V доаѓа во Европа со 1.5-литарски бензински или 1.6-литарски турбодизел мотор

Малиот кросовер на Honda пристигнува во продажните салони следната година, а купувачите ќе...

Honda подготвува освежување за CR-V; ќе добие 1.6-литарски турбодизел со 160 коњски сили!

Јапонскиот производител најавува дискретен фејслифт за европската верзија на популарниот...

Новиот Honda Civic Type R оди во Париз!

Honda продолжува да ги залажува своите фанови со најавувањето на Civic Type R – новиот концепт...