Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R против… Land Rover Defender? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Honda Civic Type R против… Land Rover Defender?

Во ред, во ред… Сепак се работи за Land Rover Works Defender V8 со 400 коњски сили, но што мислите, кој ќе победи?

На хартија работите се интересни – Honda Civic Type R има 2-литарски турбо-бензинец кој испорачува 320 коњски сили и 400 Nm вртежен момент, додека големиот Land Rover Defender Works има голем V8 кој испорачува 400 коњски сили и 515 Nm вртежен момент – но е аеродинамичен како куќа. Да видиме…Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.