Златно Тркало 2021: Ова се финалистите! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Златно Тркало 2021: Ова се финалистите!

Откако ја објавивме широката листа на модели кои ги исполнуваат условите за учество на овогодинешното издание на Златно Тркало, денес со гордост ги објавуваме кандидатите и категориите во кои ќе се натпреваруваат.

Номинациите и пласирањето на кандидатите во соодветните категории е направено во соработка со нашите колеги од Автоплус, CarsByVik и RPM.mk, како и автомобилските импортери во Македонија.

Овогодинешните категории се Најпосакуван Градски Автомобил, Најпосакуван Семеен Автомобил, Најпосакуван Електрифициран Автомобил, како и главната награда.

Кандидатите се следните:

Главна Награда

Градски Автомобил

Семеен Автомобил

Електрифициран Автомобил

Презентирањето на моделите е веќе започнато, а гласањето ќе започне наскоро, каде Вие – нашите посетители, ќе треба да ги одберете вашите фаворити!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.