full screen background image
Search

ТАГ: ,

Jeep направи 75th Salute Wrangler Concept по повод 75 годишнината на Willys MB

Со цел да ја одбележи 75 годишнината на компанијата, Jeep создаде специјален Wrangler кој оддава...

Jeep и Garage Italia подготвија кастомизиран Jeep Renegade за Harley Davidson!

Малиот Jeep Renegade доби значителни преработки од тјунерите од Garage Italia Customs и сега сосема му...

Утринска Гимнастика: Pennzoil и Jeep Wrangler во Off Road пустинска авантура!

Производителот на моторни масла Pennzoil продолжува со одличните реклами, овој пат со Jeep Wrangler и...

Тјуниран Jeep Grand Cherokee со 708 коњски сили!

Кога многу не е доволно, тогаш тука се тјунерите кои вадат монструозни бројки од неочекувани...

Jeep Renegade Hard Steel добива приколка во Женева!

Еден од автомобилите кои Jeep ќе ги претстави во Женева е Hard Steel изведбата на малиот Renegade кој...

Jeep го претстави најмалиот член на својата фамилија – малиот Renegade!

Американскиот бренд сака да ја зголеми својата продажба во Европа, а еден од начините да го...

Претставен Европскиот Jeep Cherokee

Jeep Cherokee веќе се продава во Соединетите Американски Држави, но сега ги имаме официјалните...

Официјално претставен новиот страшен Jeep Cherokee

На автомобилскиот саем во Њу Јорк, Jeep го претстави контроверзниот нов Cherokee, со неговиот...

Први официјални фотографии од новиот Jeep Cherokee

Jeep ги објавија официјалните фотографии од претстојниот Cherokee кој ќе дебитира на...

Премиера: 2014 Jeep Grand Cherokee

Jeep го претстави освежувањето на својот најпопуларен SUV, Grand Cherokee. Заедно со претставувањето...

Најспособниот Jeep Wrangler досега – Rubicon 10th Anniversary Edition

Jeep ја претстави Rubicon 10th Anniversary едицијата базирана на Wrangler на автомобилскиот саем во Лос...

Jeep Wrangler Sand Trooper: HEMI 4×4 на 2012 SEMA

Chrysler-овата Mopar дивизија објави уште еден интересен проект-автомобил кој ќе биде изложен на...

JEEP официјално достапен и во Македонија!

Компанијата Аутомобиле СК од неодамна е ексклузивен увозник на моделите на JEEP во...