full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Регулаторна: Горивата поевтинуваат по еден денар

По минатонеделното зголемување на цените, оваа недела сите горива поевтинуваат по еден...

Новитет: Toyota Relax – 10-годишна гаранција за возилата на Toyota и Lexus

Од Toyota кажуваат дека новата, иновативна гаранција е без конкуренција на пазарот и дека е...

ОФИЦИЈАЛНО: Audi RS 3 Sedan е најбрзиот компактен автомобил на Нирбургринг

Новиот Audi RS3 Sedan го собори рекордот за најбрз компактен сериски автомобил на тркачката...

Регулаторна: Бензините поскапуваат по 2, дизелот 3.5 денари!

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку моменти ги објави новите, повисоки...

Volkswagen Golf е најпродаваниот модел во првата половина од 2021 во Европа

По изминати шест месеци од сегашната година, JATO Dynamics ги објави вкупните резултати од сите...

Volkswagen Golf е најпродаваниот модел во Јуни 2021 во Европа

JATO Dynamics ги објави резултатите од продажбите на нови возила за шестиот месец од тековната...

Пристигна Fiat 500C Dolcevita!

Од Fiat напоменуваат дека 500C Dolcevita го одликуваат гламурозен стил и фини естетски детали – и...

Новиот BMW M3 Competition пристигна во Скопје!

Новиот M3 Competition веќе пристигна во салонот на BMW во Скопје!

Новиот Citroën C3 Aircross SUV пристигна во Македонија!

Неодамна-освежениот Citroën C3 Aircross пристигна и кај нас, и веќе е изложен во продажниот салон на...

Регулаторна: Дизелот поевтинува еден денар, бензините денар и половина

РКЕ пред само неколку моменти ги објави новите – пониски – цени на горивата.

41% од возачите сакаат нивниот следен автомобил да биде електрифициран

Интересна анкета спроведена од глобалната организација EY откри дека голем број на...

Суперполначите на Tesla ќе станат достапни и за останатите електрични возила

Извршниот директор на Tesla – Илон Маск – објави дека ќе ја направи својата мрежа на...

Peugeot советува – Подгответе се за летото со Peugeot бесплатните летни проверки!

Peugeot ве подготвува за најубавиот период од годината – време е за летните одмори! Покрај...

Автомобилскиот Саем во Париз се враќа во 2022 по четири годишна пауза

Париското Авто Шоу се очекува да се врати следната година во нова форма како „Париски...