Вести – Страница 2 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ГЛЕДАТЕ: Вести

Владо Јаневски е новото лице на Nissan Qashqai

Лидер во Eвропскиот сегмент на кросовери – со моќен став, аеродинамично компактна форма,...

Fiat продаде највеќе возила меѓу брендовите на Stellantis во првата половина од годинава

Stellantis има 14 брендови во своето портфолио, но токму Fiat покажа најголем успех во првите шест...

Tesla оформила таен тим за прикривање на поплаките за краток досег на своите автомобили

Tesla се соочува со обвинување дека оформил таен тим чија цел била да ги прикрие илјадниците...

Електричниот Audi Q6 e-tron ќе дебитира до крајот на оваа година

Новиот електричен SUV на Audi ќе дебитира до крајот на оваа година – германскиот...

Toyota најавува цврсти батерии со кои ќе направи револуција кај електричните возила

Јапонскиот гигант најави дека работи на цврсти батерии кои ќе нудат автономија од над 1000...

Во Јуни, во Европа за прв пат се продадоа повеќе електрични отколку дизелски возила

Според официјалните податоци кои пристигнаа од Европската Асоцијација на Производители на...

Во салонот на Kia во Скопје пристигна целосно-електричната EV6!

Големиот електричен EV6 пристигна во салонот на Kia во Скопје и веќе е достапен за македонските...

Новиот 3008 ќе дебитира во Септември – уловете го и Peugeot ќе ве однесе на ексклузивно возење!

Peugeot го најавува новиот E-3008 како „целосно-нов електричен фастбек“ и најавува дека целосно...

Теренска авантура со SSangYong и Аутомакедонија

Нашите пријатели од Аутомакедонија нѐ поканија да бидеме дел од теренска презентација на...

Париз ќе наплаќа поскап паркинг за SUV модели со цел да се справи со дебелината на автомобилите

Градското собрание на Париз одлучи да воведе повисоки цени за паркинг за SUV возила, како дел...

Stellantis сака да го зголеми производството во Италија на 1 милион возила годишно

Главниот извршен директор на Stellantis имаше состанок со италијанската влада на која беше...

Некст Тајм стануваат бренд-амбасадори на Renault

Renault со задоволство најавува ново поглавје – Renaulution кој започнува со целосно новиот...

Збогум сива, здраво бои – Fiat ја отстранува сивата боја од својата понуда!

Италијанскиот бренд објави дека повеќе нема да ја нуди сивата боја како избор на нивните...

Opel има нов Blitz!

Според Opel, новиот Blitz е икона за филозофијата на брендот која ја симболизира посветеноста...