full screen background image
Search

ТАГ: ,

Novitec претстави тјунинг пакет за новиот Maserati Levante

Германскиот тјунер создаде пакет со дополнителни компоненти за новиот Maserati Levante, кој...

Фабриката Maserati Avv. Giovanni Agnelli го произведе 100.000-тиот автомобил од 2013

Официјално наречена Officine Maserati Grugliasco S.p.A., фабриката каде што Maserati ги произведува Ghibli и Quattroporte...

Електричниот автомобил на Maserati ќе биде нешто досега невидено!

Италијанскиот производител најави дека подготвува електричен автомобил – но и дека тоа...

ТЕСТ: Maserati Ghibli S Q4 – Ghibli во вистинско издание!

Неодамна имавме можност да поминеме малку време со врвната изведба на Maserati Ghibli –...

Шефот на Maserati сака наследник на MC12

Помина навистина многу време од легендарниот и ултра-екслузивен MC12 – сега Harald Wester, шефот...

Sergio Marchionne размислува за електрично Maserati Alfieri

Претседателот на Fiat Chrysler Automotive откри дека размислува за електрична верзија на Maserati Alfieri и...

Maserati Quattroporte добива мало стилско освежување

Шестата генерација на Quattroporte само што претрпе третман за обновување, три години по...

Maserati го претстави својот прв SUV – ова е Levante!

Првиот Maserati SUV пристигнува на пазарот во текот на оваа година – премиерата е закажана за...

ТЕСТ: Maserati Ghibli Diesel – Алтернативна и поегзотична реалност!

Ghibli е моделот со кој Maserati ќе се обиде да им ги побрка сметките на германските ривали – а со...

Утринска Гимнастика: The Pinnacle Portfolio – Колекција вредна 65 милиони долари!

Наскоро на аукција ќе се најде една од најдобрите автомобилски колекции во светот –...

Maserati Alfieri 2+2 Concept – Останавме без зборови!

Од време на време се појавува концепт кој едноставно нè остава без зборови – и токму тоа...

Утринска Гимнастика: Новиот Мaserati Ghibli

Италијанскиот бренд претстави промотивно видео за новиот Ghibli, со цел уште подобро да го...

Maserati го објаснува дизајнот на новиот Ghibli

Одговорниот за дизајн во Maserati – Marco Tencone – зборува за дизајнот на новиот седан на Maserati...

Премиера: Maserati Ghibli – првиот Maserati со дизел мотор!

Ова е Maserati Ghibli – моделот кој би требало да му помогне на италијанскиот производител...