Утринска Гимнастика: Новиот Мaserati Ghibli – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Мaserati Ghibli

Италијанскиот бренд претстави промотивно видео за новиот Ghibli, со цел уште подобро да го прикаже на потенцијалните купувачи.

Новиот луксузен Maserati седан од Е-сегментот е предвиден да биде конкурент на веќе докажаните Германски натпреварувачи во класата – а тоа се Audi A6, BMW Серија 5 и Mercedes E-класа. Во оваа класа борбата е навистина жестока, а новиот Ghibli изгледа како сериозен конкурент.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.