Утринска Гимнастика: За Land Rover Defender речиси не постои препрека! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: За Land Rover Defender речиси не постои препрека!

Британскиот бренд за теренски возила објави возбудлива реклама за новиот Defender, која во рекорден рок беше забранета за емитување.

Најновата спектакуларна реклама на Land Rover е забранета за емитување на телевизиските екрани, поради тоа што погрешно ги наведувала гледачите да помислат дека сензорите за паркирање можат да детектираат дека ќе паднете од карпа.

Во реалноста, сензорите нема да ја детектираат ивицата на карпата, но да бидеме искрени – неверојатно е тешко да ја не ја видите огромната бездна позади вашиот автомобил.

Погледнете го интересното видео и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.