Бензините поскапуваат по два денари, дизелот поевтинува половина денар – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Бензините поскапуваат по два денари, дизелот поевтинува половина денар

Понеделничко „горе-долу“ со цените на горивата – бензините поскапуваат, дизелот поевтинува.

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата. Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат по два денари, па еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 90.50 денари, додека еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 92.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за половина денар, па еден литар дизел гориво ќе чини 89.50 денари.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.