full screen background image
Search

ТАГ:

Land Rover го освежи големиот Discovery

Land Rover е во вистинска офанзива, а најновиот модел кој добива сериозно освежување е големиот...

Новиот Land Rover Defender добива плаг-ин хибрид и нов шест-цилиндерски турбодизел!

Новиот Defender станува уште поинтересен со новиот P400e плаг-ин хибрид и моќниот D300 турбодизел!

Конвертирајте го вашиот Land Rover Defender во врвно кампинг-возило!

Германската компанија Geho Cab изработи карбонска конверзија за новиот Defender, со што можете да...

ТЕСТ: Land Rover Defender 110 D240 S – Воскреснување на легендарната икона!

Малку автомобили имаат толку легендарна историја, каква што има Defender – па дали новиот...

Пристигна новиот Land Rover Defender!

Во салонот на Automobili Group во Скопје пристигна целосно-новиот Land Rover Defender!

ПРЕМИЕРА: Плаг-ин хибридни Range Rover Evoque и Land Rover Discovery Sport

Новиот плаг-ин хибриден систем испорачува вкупно 309 коњски сили и 540 Nm вртежен момент – и...

ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.0 150 AWD SE – Најдоброто од Land Rover?

Британскиот премиум бренд неодамна ја претстави втората генерација на својот најмал модел...

Вечерно Кино: Новиот Land Rover Defender има возбудлива улога во No Time To Die

Најновата генерација на легендарниот Defender има важна и возбудлива улога во новиот филм за James...

Дејан Христов го создаде совршениот Land Rover Mini Defender

Минатата година се појавија гласини дека Land Rover планира да претстави помал теренец, кој ќе...

JLR направи седишта кои го менуваат обликот и симулираат одење

Дивизијата задолжена за развој на ентериери во рамките на Jaguar Land Rover испробува седишта кои...

Утринска Гимнастика: Зад сцената на новиот филм за James Bond со новиот Land Rover Defender

Тукушто-претставениот Defender ќе има важна улога во новиот филм за британскиот таен агент James...

Automobili Group организираше отворен ден за фановите на Jaguar, Land Rover и Range Rover

Британските премиум брендови имаат свои љубители и своја приказна, а денес можевме да...

Jaguar Land Rover Ве кани на Open Experience Day

Оваа среда ќе биде Open Experience Day во салонот на Jaguar и Land Rover во Скопје, каде ќе имате можност...

ПРЕМИЕРА: По децении и децении – добиваме целосно нов Land Rover Defender!

Легендарниот Land Rover Defender конечно пристигна во 21-виот век  – и барем по она кое го гледаме,...