full screen background image
Search

ТАГ: ,

Velar е најновиот Coupe-SUV модел на Range Rover

Четвртиот член од постојано прошируваната фамилија на Range Rover е наречен Velar и е делумно...

Range Rover Sport SVR – „Стотка“ за околу 5 секунди, на било која подлога!

Големиот SUV на Range Rover тежи замашни 2335 килограми – но благодарение на 5-литарскиот...

Неделно Кино: Откривање на вистинските бои на Швајцарија со Land Rover Defender!

Познато е дека Швајцарија ги крие најпрекрасните пејсажи во светот, а Steed Tours со нивниот...

Automobili Group е новиот овластен увозник за Jaguar и Land Rover за Македонија и Косово

Британските Jaguar и Land Rover се враќаат на македонскиот пазар – Automobili Group e новиот официјален...

Утринска Гимнастика: Пеколен спуст со Range Rover Sport по Inferno Mürren!

Land Rover го изложи моделот Range Rover Sport на досега најтешкиот предизвик – симнување по една од...

Париз 2016: Land Rover официјално го претстави новиот Discovery

По неодамнешната најава и првите објавени детали, Land Rover во Париз официјално го претстави...

Jaguar Land Rover претстави нов Ingenium бензински мотор и нов автоматски 8-брзински менувач

Британскиот луксузен бренд го започна производството на новиот 2-литарски 4-цилиндерски...

Land Rover го откри лицето на новиот Discovery

Британскиот производител ја објави првата фотографија од целосно новата генерација на...

Jaguar Land Rover ќе лансира флота со повеќе од 100 возила наменети за експериментирање

Компанијата објави дека ќе лансира флота со повеќе од 100 автономни возила со цел да може во...

Jaguar Land Rover планира цела гама на SVR возила

Според официјални изјави од Jaguar, британскиот бренд планира цела гама на супер-спортски...

Škoda Superb е Автомобил, BMW X1 е SUV на годината во Македонија!

Националното жири за избор на Автомобил на Годината во Македонија одлучи – големиот...

Познати финалистите за Македонскиот Автомобил на Годината за 2016

Во трка за престижната титула се најдоа 7 автомобили, а жирито е во тек на одбирање на...

ТЕСТ: Land Rover Discovery Sport 2.2 TD4 S – Влез во британската теренска аристократија

Брзо по светската премиера, и кај нас пристигна новиот Land Rover Discovery Sport – а ние имавме можност...

Range Rover покажува храброст – го претстави Evoque Convertible

Неколку производители се обидеа да направат луксузен кабриолет теренец, но тоа се покажа...